Efektowne zwycięstwo PGE Spójni

PGE Spójnia Stargard wygrała u siebie z Eneą Stelmetem Zastalem Zielona Góra 94:72 w meczu 29 kolejki Orlen Basket Ligi.
Tylko przez pierwszych kilka minut można było zastanawiać się nad tym, kto wygra piątkowy mecz w Stargardzie. Od połowy pierwszej kwarty przewagę uzyskali gospodarze, którzy po pierwszej połowie mieli 11 punktów więcej, a na koniec spotkania różnica na ich korzyść wynosiła 22 pkt.
PGE Spójnia zdominowała rywalizację pod koszami, notując 47 zbiórek, o 15 więcej niż przyjezdni. Wesley Gordon miał ich 9, po 6 zaliczyli Aleksandar Langovic i Stephen Brown Jr. Świetnie też rzucała, notując skuteczność rzutów z gry na poziomie 50,6 procent. Rywale mieli 41,4 proc. Stargardzki zespół miał także więcej przechwytów i asyst. Tych ostatnich sam Brown Jr. zaliczył 12. Najwięcej punktów w stargardzkiej drużynie rzucił dzisiaj Alex Stein. Miał ich na koncie 19, w tym 16 rzucił w drugiej kwarcie.
W dzisiejszym meczu PGE Spójnia odniosła wysokie zwycięstwo robiąc kolejny ważny krok w kierunku play off. Pozostaje teraz czekać na rozstrzygnięcia spotkań z udziałem Śląska Wrocław, MKS Dąbrowa Górnicza i Dzików Warszawa. To są zespoły, które rywalizują ze stargardzkim klubem o miejsca od szóstego do ósmego.
PGE Spójnia Stargard – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
PGE Spójnia: Stein 19 (2), Gordon 15, Langovic 13 (1), Gruszecki 11 (1), Brown Jr. 10, Daniels IV 9 (1), Grudziński 7 (1), Krużyński 5, Simons 5 (1), Kowalczyk, Łapeta.
Enea Stelmet Zastal: Horne 22 (2), Kikowski 12 (4), Hall 11 (1), Kołodziej 10 (1), Music 7, Woroniecki 6 (2), Lewandowski 2, Wójcik 2, Góreńczyk.
Statystyki drużynowe:
PGE Spójnia: skuteczność rzutów z gry – 50,6 procent (39/77), skuteczność rzutów osobistych – 69,2 procent (9/13), skuteczność rzutów za 2 pkt – 62,7 procent (32/51), skuteczność rzutów za 3 pkt – 26,9 procent (7/26), zbiórki – 47 (atak 16, obrona 31), asysty – 25, przechwyty – 8, straty – 9, bloki – 4.
Enea Stelmet Zastal: skuteczność rzutów z gry – 41,4 procent (29/70), skuteczność rzutów osobistych – 80 procent (4/5), skuteczność rzutów za 2 pkt – 41,3 procent (19/46), skuteczność rzutów za 3 pkt – 41,7 procent (10/24), zbiórki – 32 (atak 9, obrona 23), asysty – 21, przechwyty – 4, straty – 11, bloki – 3.
W kolejnym spotkaniu PGE Spójnia zagra 27 kwietnia w Warszawie przeciwko Dzikom. To będzie spotkanie ostatniej kolejki rundy zasadniczej.